W 1995 roku w zakładzie w Gliwicach została wyprodukowana pierwsza przyczepa marki WIOLA.

Z niewielkiego przedsiębiorstwa działającego na rynku lokalnym, przekształciła się w czołowego producenta przyczep w Polsce.

Z  hal produkcyjnych codziennie zjeżdża kilkadziesiąt przyczep, które trafiają do polskich klientów i na rynki europejskie.

Firma ma homologacje europejskie, umożliwiającą rejestrację przyczep w zakresie 350–3500kg.

W  ofercie znajduje się ponad 100 standardowych modeli przyczep, zarówno przyczep towarowych, lawet do transportu samochodów, jak i przyczep do transportu motocykli, quadów, łodzi, sprzętu budowlanego.

Produkowane są podwozia pod agregaty prądotwórcze, skrapiarki, pompy oraz inne specjalistyczne urządzenia.

Ponadto w Firmie wykonuje się przyczepy pod specjalne zamówienia.

Dlaczego WIOLA?

Silnej pozycji na rynku nie zdobywa się łatwo. Przyczepy Wiola charakteryzuje ponadprzeciętna wytrzymałość, zaś elementy stalowe wykorzystywane do produkcji spełniają najwyższe światowe kryteria jakościowe.

Otworowana i przetłaczana rama zapewnia dodatkową wytrzymałość, przy jednoczesnej redukcji masy własnej.

Użyte podzespoły renomowanych producentów takich jak AL-KO, Knott czy SPP, zapewniają długi i bezawaryjny okres eksploatacji.

Właśnie z tych powodów przyczepy WIOLA posiadają aż 36 miesięcy gwarancji.

Fabryka w Knurowie zatrudnia ponad 150 pracowników, którzy cyklicznie przechodzą szkolenia zarówno z technologii produkcji, jak i czynności serwisowych.
Dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, hale produkcyjne to około 4000 m2 powierzchni, na których przyczepy produkowane są od podstaw, począwszy od projektów i prototypów, aż po odbiór przyczepy przez Klienta.

To, czego nie ma konkurencja

Rynek przyczep w Polsce ciągle się rozwija, dzisiejszy nabywca przyczepy nie sugeruje się wyłącznie atrakcyjną ceną, ale zwraca również uwagę na jakość wykonania i wyposażenie oferowane w standardzie.

Ten ostatni punkt to również mocna strona naszych produktów. Jako pierwsi w Europie Wiola wykorzystała zalety zaczepu ze stabilizatorem AL-KO AKS, który jeszcze do niedawana był stosowany jedynie w przyczepach kempingowych. W 2009 roku wprowadziła kontrolę trakcji AL-KO ATC, jako wyposażenie opcjonalne do lawet.
Za swoja pracę Wiola została doceniona w 2011 roku, otrzymała nagrodę Ogólnopolskiego Forum Biznesu „Polski Sukces”, pod patronatem Ministra Gospodarki.

W 2016 roku została również uhonorowana nagrodą “Złoty Płatnik”, gdzie nasza wiarygodność finansowa wyniosła maksymalną liczbę: 100 punktów.

Close Menu
×

Koszyk